خانه / کسب و کار اینترنتی / اشتباهات مرسوم در شروع کسب و کار اینترنتی

اشتباهات مرسوم در شروع کسب و کار اینترنتی

در هنگام شروع کسب و کار اینترنتی ممکن است شما دچار اشتباهاتی شوید که می توان لیستی از این اشتباهات مرسوم را تهیه کرد اما در این مقاله قصد داریم درباره بعضی از این اشتباهات مرسوم را که برجسته تر هستند صحبت کنیم.

فکر می کنید هیچ چیزی وجود ندارد که به آن بپردازید

یکی از اشتباهات بسیار رایج در شروع کسب و کار اینترنتی این است که شما فکر می کنید تقریبا همه نیازها برطرف شده است، همه ایده ها اجرا شده است و هیچ چیز دیگری باقی نمانده که شما به آن بپردازید تا کسب و کار خود را شروع کنید.
یکی از عوامل مهم برای شروع کسب و کار این است که شما یک نیاز را بشناسید. رفع اون نیاز است که مردم حاضرند به خاطرش پول پرداخت کنند تا اون نیازشون برطرف بشه یا پول پرداخت کنند تا یک خدمتی را دریافت کنند و …
متاسفانه بسیاری فکر می کنند که اگر بخواهند کسب و کار اینترنتی را راه اندازی کنند همه اون خدمتی را یا اون کالایی را که می خواهد به فروش برساند می دانند. متاسفانه خیلی ها دنبال یک جواب سحرآمیز، دنیال یک خدمت شگفت انگیزی هستند اما نمی توانند آن را پیدا کنند، و به خاطر همین شاید هیچ وقت کسب و کار خود را راه اندازی نکنند. پس همین الان شروع کنید زیاد سخت نگیرید، یک نیازی را که مردم دارند و شما خیلی خوب در حیطه آن آشنایی دارید را ارائه کنید و کسب و کار خود را راه اندازی کنید.

کمال گرایی

یکی از مشکلات برای شروع کسب و کار کمال گرایی است. شما الان یک کسب و کار موفقی را مشاهده می کنید و می بینید که چقدر این سیستم کامل و خوب است اما شما آیا اگر چند سال پیش این کسب و کار را می دیدید باز هم همین را می گفتید؟ قرار نیست همه چیز عالی و خوب باشد و بعد شروع کنید بلکه شما باید شروع کنید سپس به مرور همه چیز روی روال افتاده و کامل می شود. اگر بخواهید صبر کنید که همه چیز رو به راه شود یا محصول شما بی نقص و کامل شود بعد شروع کنید من همین الان به شما می گویم که هیچ وقت شروع نمی کنید. اما پیشنهاد من به شما این است که شروع کنید همه چیز به مرور کامل و درست می شود.

تنظیم قیمت بسیار پایین

بله. یکی از شایع ترین اشتباهات در شروع کسب و کار شما این است که فکر می کنید باید قیمت را بسیار پایین در نظر بگیرید تا مردم از شما خرید کنند. اما تجربه نشان داده این طرز فکر اشتباه است و شاید بتوان گفت قیمت گذاری شما اولین پیام در مورد کیفیت کالای شماست

عدم پیگیری و آنالیز تست

فرض کنید شما یک روش جدیدی را برناه ریزی کرده و در سایت خود پیاده کرده اید. اما این برنامه ریزی و روش جدید را در سایت خود پیگیری نمی کنید تا آن را اصلاح کنید. یکی از ویژگی های عالی کسب و کار اینترنتی این است که همه چیز را شما می توانید پیگیری و آنالیز کنید، اینکه کاربر از کدام یک از صفحات شما دیدن کرده است، روی چه لینکی کلیک کرده و …   .

شما با استفاده از آنالیز رفتار بازدید کنندگان سایت خیلی خوب می توانید کسب و کار خود را رونق بخشید.

درباره ی یوریار

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *