راجر بنیستر چه باوری داشت که اولین نفر شد؟

راجر بنیستر یک مثال فوق­العاده ­ایه که هر کسی واقعاً قادر به رسیدن به هر چیزی هست. حتی اگر اون چیز به چشم جامعه غیرممکن به نظر بیاد.

برای سال­ ها، دوندگان برتر دنیا نمی­ تونستند یک مایل را کمتر از چهار دقیقه بدوند و این رسیدن به زیر 4 دقیقه براشون مثل یک سد بزرگ شده بود. جان لاندری، دوسال برای شکستن این رکورد وقت صرف کرد و بعد از آخرین تلاشی که انجام داد گفت: ” صادقانه بگم، من فکر می کنم که دویدن یک مایل زیر 4 دقیقه، فراتر از قابلیت ­های منه. ”
پس از تلاش­ های بسیار دوندگان و نرسیدن به زیر 4 دقیقه به این نتیجه رسیده بودن که اصلاً فیزیک بدن انسان اجازه نمی­ دهد که زیر 4 دقیقه یک مایل را بدود. پزشکان می­ گفتند که اگه انسان اینقدر سریع بدود قلبش منفجر میشه.­ اما شخصی به نام راجر بنیستر دانشجوی رشته پزشکی از انگلیس تصمیم گرفت باور کنه که میتونه این کار را کنه. و به عنوان جزئی از تمرینش، به طور مرتب موفقیتش را تصویرسازی می­ کرد. در روز مسابقه بنیستر وقتی خط پایان را گذراند به زمین افتاد در حالیکه جمعیت حاضر یکسره به تشویق وی درآمدند. راجر بنیستر، دوندهٔ انگلیسی، نخستین شخصی بود که در سال ۱۹۵۴ موفق به انجام این کار شد و عجیب­تر اینکه ۴۶ روز بعد جان لندی استرالیایی هم تونست این سد را بشکنه. کاری که زمانی غیر ممکن به نظر می­ رسید الان صدها نفر تونستند این کار را انجام بدند که شامل چندین دانش آموز دبیرستانی هم میشه. شاهکار بنیستر این باور و این ایمان را به بقیه داد که می­تونند زیر چهار دقیقه یک مایل را بدوند. دیگه بعد از اون کسایی که پا میذاشتن تا بدوند می­دونستن در ذهنشون که قبلاً این کار انجام شده، این ممکنه و این امکان داره که من در کمتر از چهار دقیقه یک مایل را بدوم چرا؟ چون یه کسی قبلاً این کار را انجام داده. اما راجر بنیستر زمانی که این کار را انجام داد همه می­گفتن امکان نداره ولی خودش باور داشت که این میشه و اون کار را انجام داد و از اون تاریخ تا به الان تعداد بسیار زیادی از افراد اون کار را انجام دادند. کسی که باید باور داشته باشه خود تو هستی اگه خودت باور داشته باشی که اگه بخوای به چیزی که می­خوای برسی میرسی این اتفاق می­افته. هیچ کسی نمی­تونه بهت بگه که امکان داره یا نداره اگه خودت ایمان داشته باشی خودت باور داشته باشی این امکان وجود داره اگه میخواهی وزن کم کنی اگه میخوای توی بهترین دانشگاه جهان درس بخونی یه بیزینس موفق داشته باشی تنها کسی که باید باور داشته باشه اون خودتی.

رکورد فعلی دوی یک مایل به میزان ۳:۴۳٫۱۳ دقیقه در اختیار هشام الگروج، دوندهٔ مراکشی است.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *